KPU13 - Hodnocení dvojzápasu 22.11.

22.11.2014 22:38

V dalším kole Krajského přeboru náš "B-tým" zavítal na palubovku průbežně vedoucího družstva soutěže BA Nymburk. Náš soupeř měl do tohoto kola na kontě pouze jednu porážku (venku s BŠ Praha), proto 50% úspěšnost (1 vítězství a 1 porážka) v tomto dvojzápase na domácí palubovce Nymburka je pěkný výsledek, zvlášť když jsme prvním týmem, kterému se v letošní sezóně povedlo v Nymburce zvítězit.

Dvojutkání KPU13 22. listopadu
12:30 BA Nymburk - BA Sparta Praha (33:46) (6:5 17:17 24:29)
14:00 BA Nymburk - BA Sparta Praha (64:37) (17:6 31:18 48:20)

 

Do prvního utkání jsme nastoupili koncentrování a odhodlaní plnit úkoly, které jsme si v týdnu během tréninků vytyčili. Jedinou větší vráskou na naší hře bylo zakončení, zahodili jsme tradičně několik jasných šancí, a také nás opět jako doma proti Roudnici trápil tvrdý přímočarý nájezd do koše. Přesto jsme díky dobré obraně drželi se soupeřem krok a těsně před poločasem jsme dokonce skóre vyrovnali. V druhém poločase jsme zvýšili důraz a eliminovali chyby, což vedlo k mírnému vedení. Soupeř nás dokázal ještě na začátku 4. čtvrtiny stáhnout na 1 bod, ale my už jsme si utkání pohlídali a v závěru ještě rozdíl ve skóre značně navýšili.

Druhé utkání bylo bohužel z naší strany velmi nepovedené. Odevzdaný výkon první pětky to vše začal, a jak se říká "rudo před očima" druhé pětky, která se nechala strhnout emocemi, to vše završilo. V druhém poločase jsme již s rozjetým Nymburkem, který měl před domácím publikem co napravovat, nedokázali nic udělat. Chyběla nám bojovnost a vůle trpělivě poctivě pracovat, přesně to, co nás v prvním zápase zdobilo. Flákali jsme individuální činnosti jednotlivce a mysleli si, že se to nějak uhraje. V součtu těchto okolností jsme tvrdě narazili a prohráli jasným rozdílem. Jak jsem řekl klukům po zápase, i takových zápasů je potřeba, abychom se z nich poučili a příště je již nepodcenili.

Ve výsledku jsme v Nymburce oproti minulému dvojzápasu doma s Roudnicí odvedli solidní výkon. Doufám, že kluci nepřestanou zodpovědně pracovat a naše výkonnost bude dále gradovat. Již za týden 29. listopadu nás čeká další dvojzápas KPU13, tentokrát doma na Hale BA proti týmu BC Kolín.

9:00 BA Sparta Praha - BC Kolín 29.11.2014 Hala BA
11:00 BA Sparta Praha - BC Kolín 29.11.2014 Hala BA